TTG Poland

22 September 2011 - TTG Poland

Rola Jamajki w działaniach na rzecz przywrócenia gospodarki turystycznej na Karaibach, już w październiku zostanie oficjalnie uznana przez World Travel Awards, podczas ceremonii dla VIP-ów w Montego Bay – największej miejscowości turystycznej tego kraju.

A wszystko dzięki temu, że w ubiegłym roku, mimo warunków rynkowych, które stanowiły nie lada wyzwanie i dla Europy i dla Ameryki, Jamajka wykazała się pięcioprocentowym wzrostem przyjezdnych. Organizatorzy World Travel Awards (WTA), plebiscytu okrzykniętego przez światowe media “Oskarami w branży turystycznej” zauważają, że liczba ta w tym roku może nawet przewyższyć imponujący wynik z roku ubiegłego.

John Lynch, prezes zarządu Jamaica Tourist Board, komentując wyniki Jamajki powiedział: - W dobie globalnego kryzysu gospodarczego wzrost liczby turystów odwiedzających Jamajkę w 2010 roku jest niezwykły. Jesteśmy szczęśliwi, że mamy bezkonkurencyjny produkt turystyczny i możemy zaoferować zróżnicowane wakacje pełne doświadczeń, dla najbardziej wymagających turystów, co w połączeniu wysokiej jakości usługami sprawia, że nasi goście chcą do nas wracać. Plebiscyt WTA oraz Gala Amerykańska na Karaibach pozwolą nam pokazać, że nasza oferta warta jest swojej ceny.”

W tym roku do plebiscytu WTA zgłoszonych zostało ponad 2000 podmiotów turystycznych. Po miesiącach intensywnych głosowań liczbę tę zredukowano do nielicznej elity. O najwyższe nagrody i tytuł „wiodącego regionu turystycznego na Karaibach” walczą w tym roku Aruba, Barbados, Bahamy, Jamajka, St. Lucia oraz wyspy Turks i Caicos.

Również w kategorii „ wiodący karaibski hotel” konkurencja jest duża. O ten zaszczytny tytuł konkurują m.in. Half Moon (Jamaica), Jumby Bay (Antigua), Parrot Cay (Turks i Caicos) oraz Sandy Lane (Barbados). Równie intensywna jest rywalizacja na poziomie krajowym. O miano najlepszego resortu na Jamajce rywalizują Beaches Boscobel Resort & Golf Club, Couples Negril, Sandals Grande Riviera Beach & Villa Golf Resort and The Ritz-Carlton Golf & Spa Resort, Rose Hall.

W ceremonii, która w tym roku odbędzie się 7 października w Caribbean Resort & Private Island, udział wezmą najbardziej wpływowi decydenci i liderzy turystyki z Ameryki i Karaibów. Uroczysta Amerykańska Gala World Travel Awards odbędzie w Sandals Resorts, który w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia.

Amerykańska Gala na Karaibach zamknie piąty etap zmagań w plebiscycie WTA. Wcześniejsze odbyły się w Dubaju, Antalyi (Turcja), Sharm El Sheikh (Egipt) i Bangkoku. Finalistów poznamy podczas wielkiego finału, który odbędzie się listopadzie w stolicy Kataru, Doha.

Source: TTG Poland

Translate

English Spanish Portuguese Chinese (Simplified) German French Russian

Follow us

Newsletter

Subscribe to the World Travel Awards newsletter to keep up to date with our latest news.

Our other awards

World Golf Awards World MICE Awards World Ski Awards World Spa Awards